Erasable Gel Pens 8 Colors Set
$6.80
PLA182
An 8-color set of erasable gel pens with fine point tips, perfect for coloring, sketching, and writing with the ability to erase mistakes.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $6.80 | R |
| 100 - 249 | $6.25 | R |
| 250 - 499 | $5.93 | R |
| 500 - 999 | $5.73 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.34 | R |
| 3,000+ | $4.16 | R |
8 colors erasable pens clicker, fine point, make mistakes disappear, assorted color inks for drawing writing planner and crossword puzzles. Multiple colors and 0.5mm tips are great for coloring, scrap booking, sketching, drawing, writing and so on. Each gel pen is fitted with eraser at the top end and retractable by pressing the side clip down .They write like gel pens and erase like pencils. (Please erase after the ink has dried completely), you can use them smoothly without worrying about any mistakes ,just erase errors out with the rubber at the top of pen ,no residue and no damaging documents!
| Color | Blue, Black, Red, Purple, Pink, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6" x 4" x 0.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA182 |
| Theme | Education, Reading, Trade Show, Weather |















