Dog Bone Tag Light Pet Safety Night Walking Lights for Dogs Night Time Walking Camping. Your pooch can be the brightest star in the neighborhood when you hit the streets with this flashing pet collar pendant. Made of plastic, this 1.85″ x 1.25″ charm has a fun dog bone shape with flashing LED powered action that’s controlled by an on/off switch. It also features a short chain with a lobster style clasp to connect to your pet’s collar, a keychain, carabiner clip or belt loop. A fun branded promotion that will drive your customers barking mad! Available in assorted colors. Add your company logo or message to customize.
| Color | Blue, Yellow, Purple, Pink, Orange, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.9" x 1.3" x 0.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA197 |
| Theme | Fun, Pet, Trade Show |













