This adjustable dog leash is made of robust nylon and features a buckle and leash loop for secure attachment to most dogs. Sea shipping is included with the purchase, but rush service is available for an extra fee.
| Color | Purple, Pink, Orange, Red, Blue |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Product Size | 15.25 " x 1 " |
| Imprint Size | 1/2" w x 1" |
| Imprint Location | on buckle |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted |
| Keywords | Secure Fastener, Pet Lead |
| Production Time | 10-25 business days |
| Rush Time | 8-20 business days |
| Packaging | Individual Poly Bag |
| Package Size | 200 per Case |
| Shipping Weight | 30 lbs |
Related products

Dog Poop Bag Dispenser with Hand Sanitizer Bottle
$2.56 - $5.93
Secure Pet Lead One-button Braking Retractable Leash
$8.85 - $18.90
Dog Leash
$2.84 - $5.52
Doggy Poop Pouch
$1.32 - $3.13











