Features : This is a portable water bottle feeder with pet bowl, with a capacity of 9 oz or 17oz . It allows pets to replenish fresh water anytime, anywhere Design : The easy-to-use handheld design, including a plastic bottle and dispenser tray/lid, is very convenient to use. Easy to Carry : The bottle can be folded into a tray, which can be folded when not in use, which is more convenient to carry and provides convenience for our various activities. Diversity : 3 colors and 2 sizes for your choice. Ideal Choice: take pets out, walk, hike, exercise, beach parties, camping and other activities, this is the first choice for pets caring water bottle.
| Color | Blue, Green, Pink, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.9" x 1.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA303 |
| Theme | Animal, Camping, Holiday, Travel |













