220Ml Essential Oil Diffuser With Flame Light Air Humidifier
$36.17
PLA882
An ultrasonic diffuser with flame light, timer, and remote control for aromatherapy relaxation.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $36.17 | R |
| 300 - 499 | $33.57 | R |
| 500 - 999 | $32.90 | R |
| 1,000 - 2,999 | $30.00 | R |
| 3,000 - 4,999 | $21.45 | R |
| 5,000+ | $20.50 | R |
The flame diffuser has 2 colors auto change light with remote controller, 1h/3h/6h timing set to auto shut off, which can create a realistic flame effect, adding a relax,soothe,calm atmosphere to your home,office,spa or more. Flame air diffuser uses remote control operations, which shows that you can switch the function at any place in the room, no need to be close to humidifier.This essential oil diffuser is perfect for ultrasonic aromatherapy, add 3-5 drops of your favorite essential oils to relieve fatigue, moisturize your skin and ensure a pleasing atmosphere for you to relax. Single flame color also available. Essential oil not included.
| Color | White, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.87" x 5.31" x 3.07" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA882 |
| Theme | Environmental, Gift, Health, Household, Office |









