This eco-friendly pen is made of bamboo with metal accents and has a built-in stylus for your touchscreen devices. With just one click, you can switch from taking down notes in your journal to your phone. Also, one good feature is the imprint options that come with it, so you can print your logo on it and increase your brand’s exposure.
| Color | Bamboo Brown/Chrome Silver |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.85" x 0.4" x 0.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA153 |
| Theme | College, Gift, Office, Sports, Travel |













