It is compact and light weight ,Easy to put it in your bag or pocket. Made of high quality PU leather material ,it feels smooth .It is waterproof , dust proof , easy to clean . Delicate inside is soft and anti-scratch .The surface has vertical stripes, which can play a role of anti-skid.
| Color | Black, Brown, Blue, Gray, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.51" x 3.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Number | PLA752 |
| Theme | Business, College, Fashion, Office |









