Velvet Jewelry Chain Necklace Bracelet Gift Box
$5.17
PLA805
A velvet gift box ideal for storing and displaying rings, chains, earrings, and pendants, perfect for gifting or retail displays.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.17 | R |
| 100 - 249 | $3.47 | R |
| 250 - 499 | $3.13 | R |
| 500 - 999 | $2.76 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.46 | R |
| 3,000+ | $2.15 | R |
Velvet gift gift box made of high quality velvet,soft and good to protect your jewelry,hard ring box will not break during on the way. Fits for storage ring, chains,earring and pendant jewelry. Perfect for ring, earring, pendant and jewelry displays and gift boxes. Great for special occasions like wedding, Christmas, Valentine’ Day, Mother’s Day, Father’s Day, graduation, birthday and anniversary.Unique design makes the moment more touching and impressive.If you run an jewelry store,our item will display your item best shape. Customize with an imprint of your company logo and message for heightened brand awareness.
| Color | Light Purple, Red, Purple, Burgundy, Blue, Black, Beige, Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.1" x 2.0" x 1.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA805 |
| Theme | Beauty, Decoration, Shopping, Valentine's Day, Wedding |













