TrueZoo Corkatoo Ombre Double Hinged Corkscrew
$4.65
PLA561
The TrueZoo Corkatoo Ombre Double Hinged Corkscrew features a unique parrot design with tools for effortless bottle opening.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $4.65 | R |
| 100 - 249 | $3.75 | R |
| 250 - 499 | $3.10 | R |
| 500 - 999 | $2.55 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.20 | R |
| 3,000+ | $1.92 | R |
This colorful parrot shaped corkscrew comes with a bottle opener, serrated foil cutter, non stick worm, and a double hinged arm; Make bottle opening efficient, reliable, and effortless.his unique design allows additional leverage for pulling and removing any cork, overcoming spillage; The corkscrew worm is non stick easily going in and out of synthetic and natural corks.
| Color | Gray, Black, Yellow, Red, Pink, Orange, Green, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA561 |
| Theme | Automotive, Drinking, Kitchen |













