Tool Pouch Organizer Bag
$24.72
PLA975
A durable tool pouch made from Oxford cloth, ideal for various trades and professions, with an adjustable waist belt for comfort.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $24.72 | R |
| 300 - 499 | $12.87 | R |
| 500 - 999 | $10.38 | R |
| 1,000 - 2,999 | $9.92 | R |
| 3,000 - 4,999 | $9.43 | R |
| 5,000+ | $9.25 | R |
This tool pouch is made from heavy duty, tear-resistant Oxford for extra strength and long life. The durable cloth will protect your tools from water and stains. You will not feel tired even you carry it for a long time.It is perfect for you to organize and hold your tools. You can easily to find you tool when ever you want. Come with a adjustable waist belt, you can adjust the belt to fit your size, it fits for most of people. Ideal for electricians, carpenters, craftsmen, workshops,HVAC technicians, mechanics, plumbers, drywall workers, gardeners, welding and crafts and others. at home or at work. Tool pouchs are available in multiple styles, Choose whichever styles best fits your needs. Prices vary For each style, plese contact us for further information.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.84" x 8.26" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA975 |
| Theme | Bathroom, College, Hotel, Travel, Vacation |













