For all barefoot activities like barre, Pilates, yoga, and dance. Open toe construction allows toes to spread naturally. No longer do you have to worry about slipping when doing exercises. now, with half-toe sox, you have that extra grip and added control.These socks working as womens yoga socks,pilates socks,ballet socks, barres socks,barre socks,dance socks,exercise socks,for all barefoot sports,also it keeps warm for you.
| Color | Black, Blue, Green, Red, Pink, Yellow, Purple, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.35" x 15.39" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA681 |
| Theme | Exercise, Gymnastics, Sports, Yoga |











