Shoe Slots Organizer
$9.92
PLA373
The Shoe Slots Organizer is a double-deck shoe rack that saves space, prevents slipping, and is suitable for various shoe types.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $9.92 | R |
| 100 - 249 | $9.05 | R |
| 250 - 499 | $8.35 | R |
| 500 - 999 | $7.05 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.33 | R |
| 3,000+ | $2.56 | R |
The double deck shoe rack design help saves 50% of your storage capacity immediately and hlep you find the right shoes quickly, making your shoe closet and garderobe more tidy and orderly. Has 2 adjustable height, ensure not squeeze, destroy shoes, suitable for most children’s shoes, sports shoes, slippers, flat shoes, sandals, high heels and so on. SUPER ANTI-SLIPPING DESIGN. Designed with top flaps at both sides and behind, along with little bumps on the surface to prevent the upper shoe from slipping off, keeping your space tidy and neat. Made of high-quality ABS and durable green non-toxic PP to ensure your health and protect the environment. Perfect for various occasions. A great giveaway to promote your brand, your logo is welcomed!
| Color | Dark Blue/Light Blue, White/Green, Pink, White/Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.33" x 7.08" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA373 |
| Theme | Household, Library, Office, Organization |













