Wine stone is made of high-quality marble material, which is sturdy and durable, reusable and odorless, comfortable to touch.It can help you make whisky that tastes cooler, while maintaining the original taste without diluting the whisky. It is a must-have tool for whisky lovers.Lightweight and easy to carry, takes up little space, can be easily put into your backpack or storage bag. Convenient to use when you are traveling, camping or participating in outdoor activities.
| Color | Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 0.79" x 0.79" x 0.79" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA670 |
| Theme | Beverage, Camping, Drinking, Party, Restaurant |











