Your customers can strap up with your brand easily using this Running Waist Pack Belt! The neoprene fitness belt features a headphone port and reflective panel on the front for added safety. It has a slim waist pack design with an adjustable elastic belt and plastic snap closure. The recommended weight tolerance is 4 lbs. An ideal running accessory, the zippered main compartment is large enough to hold most smartphones. Hand wash only, do not iron. Supply your active clients with a useful tool that helps push your brand while holding their valuables!
| Color | Black, Blue, Red, Green, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.93" x 1.57" x 8.26" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA377 |
| Theme | Biking, Camping, Hiking, Outdoors, Travel |













