360 high visibility running reflective gear from 800′ in the dark, early morning and evening in all weather. REFLECTIVE BANDS Use as wrist bands, arm bands, ankle bands, belt bike pant leg straps, clips, cuffs or holders, reflective wristbands, reflective armbands. And use as reflective bands for night walking, reflective bands for running, bicycle leg straps clips, pant clips for bike riding.
| Color | Black, Orange, Yellow, Multicolor |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.8" x 1.97" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA286 |
| Theme | Entertainment, Jogging, Outdoors, Safety, Trade Show |













