Rechargeable Motion LED Sensor Light
$8.22
PLA840
A rechargeable LED motion sensor light illuminates spaces automatically when motion is detected, ideal for various indoor and outdoor applications.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $8.22 | R |
| 100 - 249 | $7.65 | R |
| 250 - 499 | $6.88 | R |
| 500 - 999 | $5.25 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.65 | R |
| 3,000+ | $3.53 | R |
Add light anywhere you need it with this LED lights! Great for under cabinets; closet; pantry; laundry; work area; garage; workbench; bookshelf; and much more.The night light is equipped with 16 high-quality LED lamp beads, which emit a soft light, which can illuminate dark places and avoid turning on the headlights to wake up others. Flicker-free and Glare-free puts your eyes at ease while being bright enough to illuminate your path in the dark. In automatic mode, the light turns on automatically when motion is detected within a range of 120 degrees and 9.84 feet/3 meters via infrared, and turns off after no motion is detected. It can be charged through the USB port or using a power bank, no need to replace the battery.
| Color | White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.35" x 3.35" x 0.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA840 |
| Theme | Camping, Headwear, Hunting, Light, Outdoors |













