This card-style foldable stool is constructed from reinforced, wear-resistant materials, it offers 100kg stable support and reliable safety. The carry handle makes it easy to transport and transform into shopping bag. Its unique folding mechanism allows it to collapse instantly into a flat, profile size, for easy storage in a backpack, car trunk, or corner. It is the perfect seating solution for fishing, camping, outdoor concerts, and other activities, providing comfortable rest wherever you go.
| Color | Red, Blue, Green, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12.6" x 7.49" x 5.12" |
| Imprint Size | 2.0" x 2.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55.0 lbs |
| Product Number | PVSO101 |
| Theme | Camping, Concert, Fishing, Picnic |















