Pet Grooming Glove Brush
$1.99
PVDA303
A silicone-tipped grooming glove effectively collects loose pet hair for a comfortable and convenient grooming experience.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 499 | $1.99 | R |
| 500 - 999 | $1.91 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.76 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.46 | R |
| 5,000 - 9,999 | $0.82 | R |
| 10,000+ | $0.72 | R |
This grooming glove effectively removes pet fur with its soft silicone tips, providing a gentle experience for your pet. It helps reduce loose hair on furniture, bedding, car seats, and clothing. Suitable for dogs, cats, rabbits, horses, and other pets with various coat types. Simply move the glove back and forth through your pet’s fur to collect hair, then easily peel off the collected fur for cleaning.
| Color | Blue, Red, Green, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9" x 6 5/16" |
| Imprint Size | 1 1/2" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 50.0 lbs |
| Product Number | PVDA303 |
| Theme | Cleaning, Health, Household, Hygiene, Pet |









