This zippered pencil binder pouch has 3 ring holes to fit securely in your binder or use the holes to secure it to your backpack, etc.These pouches have a single zippered slot that is a see-through clear window to make identifying supplies quicker and easier.Great purchase for any kids in school.Protect valuables at school or on the go.
| Color | Black, Sky Blue, Green, Orange, Red, Pink, Yellow, Gray, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.84" x 7.08" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 58 lbs |
| Product Number | PLA742 |
| Theme | Beauty, College, Fashion, Household, Travel |











