This wooden calendar is both safe and practical. It’s easy to rotate the blocks and months, and it never needs to be replaced. It looks great as a retro decorative piece with its perfect placement on a desk, workstation, kitchen counter top, or bookshelf.
| Color | Black, Green, Pink, White |
|---|---|
| Material | Wood |
| Product Size | 6.1 " x 3 " x 4 " |
| Imprint Size | 2" x 2" |
| Imprint Location | SIDE |
| Imprint Method | Pad Print, Unimprinted |
| Keywords | Timeless Home Decor, Classic Home Piece, Unique Gift Idea, Home Office Decor |
| Production Time | 11-13 business days (After approval of the artwork) |
| Rush Time | 7-9 business days (Maximum order of 50 pieces) |
| Packaging | Poly Bag, Case |
| Package Size | 40 per Carton |
| Shipping Weight | 48 lbs |
Related products

Round Memo Clip Magnet
$0.50 - $1.42
Mouse runner Dual-sided Leather Mouse MaT
$3.95 - $5.52
Custom Desktop Office Calendar
$2.10 - $6.76
Gadget Lover’s Gift Set
$35.58 - $66.18











