Oval Shape Retractable ID Badge Card Holder
$2.38
PLA790
A retractable ID badge holder with a secure clasp and belt clip for various professional and active settings.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 300 - 499 | $2.38 | R |
| 500 - 999 | $2.03 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.72 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.53 | R |
| 5,000 - 9,999 | $1.33 | R |
| 10,000+ | $1.12 | R |
These retractable badge reels are especially useful for active work or sporting environments.Perfect for nurses, RNs, office staff, management, students, factory workers, employees, contractors and etc.A tight claw clasp, metal belt clip, easy-open snap secures badge, to ensure the utmost security for your badge.
| Color | White, Sky Blue, Green, Red, Orange, Purple, Yellow, Pink, Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.67" x 1.33" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA790 |
| Theme | College, Office, Organization |











