The nail Scissors set Made of professional surgical grade Stainless Steel, hard and durable easy to cut the nail & hair.Safe Sterilization, Prevent Corrosion and Minimize Risk of Infections.Mens Manicure set comes with 2.48in*4.21in,manicure set comes with a portable synthetic lcase that is easily opened with a push of a button, You can put the nail art accessories sets tools into your fashion bags, lightweight and HandyBest personail Professional Pedicure Kit Magnificent leather case, stylish and functional good for families and friends, gift box package for men Husband, boyfriend, brother and women,girl.Customized design is available.
| Color | Blue, Black, Sky Blue, Purple, Red, Orange, Yellow, Pink, Green, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.48" x 4.21" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA820 |
| Theme | Camping, Gift, Health, Hygiene, Travel |













