Built-in 3000mAh rechargeable battery. This hand fan provides up to 6-10 hours of cooling on a single charge, ensuring you stay cool during travel, concerts, workouts, and outdoor activities. Foldable design, the hand fan is palm-sized when folded, easily put into any bag for easy portability. This portable fan can be adjusted within the range of 0 to 180 degrees. It can be used as a desk fan when placed on the table, and the blowing angle can be adjusted at will.
| Color | Pink, White, Black, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.7" x 3.1" x 0.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA928 |
| Theme | Beach, Summer, Trade Show |













