Mini Creative Handheld With Wrist Strap Star Light
$5.45
PVSO098
A handheld star-shaped LED light with wrist strap, offering multiple glow modes for ambiance and portability.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.45 | R |
| 100 - 999 | $3.90 | R |
| 1,000 - 4,999 | $2.60 | R |
| 5,000 - 9,999 | $2.25 | R |
| 10,000+ | $1.95 | R |
The back of the star is equipped with an adjustable wrist strap, this hands-free design is perfect for music festivals, birthday parties, night photography, or as a cozy night light. Powered by efficient LEDs and batteries, it boasts an impressive battery life of 8 to 12 hours on a single use. The light emitted is soft and gentle with multiple glow modes to easily set a romantic mood.
| Color | Yellow, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.94" x 3.94" x 1.38" |
| Imprint Size | 2.0" x 2.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 64.0 lbs |
| Product Number | PVSO098 |
| Theme | Concert, Light, Party, Wedding |











