Designed with adjustable band makes the satin caps fit most kids head sizes and easily wrap your hair with moderate tightness,keep your hairstyle looking fresh and amazing at the next day, simple and practical for you to use. It is perfect for all hair lengths and thicknesses. These sleep caps not only can be served as a nightcap, also can be worn when making up ,washing face or showering to hold your hairs and when eating lunch to prevent hair from falling into the bowl.
| Color | Black, Blue, Green, Gray, Orange, Pink, Yellow, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.62" x 10.62" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA612 |
| Theme | Beauty, Children, Headwear |











