The retractable ID badge holders are made of high quality heavy duty zinc alloy metal material,With the all metal solid construction that sturdy and durable enough to support the weight most of your keys.The retractable cord is made of strengthened weaving imbedded fiber wire,not easy to snap.It can stretch to 27inch,and can withstand over ten of thousands of stretches without breaking.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.57" x 1.57" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA661 |
| Theme | Convention, Office, Trade Show |











