Gently hold the sleep aid machine, the micro current is transmitted to the brain through the Laogong acupoints in the palm of the hand to produce a calming and relaxing effect, helping to sleep healthily.Microcurrent can enhance the electric waves in the brain, increase the secretion of neurotransmitter, pure physical function, help to fall asleep quickly, and get a healthier and better sleep.The sleep aid instrument is made of high quality material, stable and firm, durable for use.USB charging design, multiple power supply modes, easy and convenient charging.This sleep instrument mainly helps people with insufficient sleep and poor psychological quality to fall asleep as soon as possible.At the same time,it has the functions of relieving migraine,relieving anxiety and releasing stress.
| Color | Yellow, Blue, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.95" x 1.97" x 1.38" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA127 |
| Theme | Medical |













