Foldable Wireless Charger
$29.43
PLA859
A foldable wireless charger with Qi-certification safely charges three devices simultaneously, ideal for home, office, and travel.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $29.43 | R |
| 100 - 249 | $27.42 | R |
| 250 - 499 | $25.82 | R |
| 500 - 999 | $24.58 | R |
| 1,000 - 2,999 | $22.75 | R |
| 3,000+ | $21.58 | R |
The 3″ 1 wireless charger only needs one charging cable to charge your three devices of cellphone, watch and earbuds at the same time. With advanced Qi-Certification, the wireless charging station adopts the most advanced intelligent identification automatic control technology, and the built-in smart chip can prevent overcharging, overcurrent, overvoltage protection, temperature control, foreign body detection and other protective measures , There is also a heat dissipation hole on the base of the wireless charger to ensure that your charging is safe and reliable. The 3″ 1 wireless charger adopts a foldable design, which can be easily put into a backpack, suitable for home, office and travel.
| Color | Black, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.14" x 2.95" x 0.87" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA859 |
| Theme | Phone |











