This golf divot repair tool is made of quality stainless steel and aluminum, durable and solid, lightweight and portable.Multi-functional tool,the fork can clean detailed parts, fix divot, and sharpen your golf pencils; Magnetic design helps you mark the place; And the U-shape bottom can hold your golf club.The best divot tool we have ever carried. Convenient, Portable, Solid, and Extremely Durable.The fork can be folded up with the popup button; You can press the spring button to easily open and close the divot repair tool; This considerate design can avoid the pointed fork scratching your pocket or hurting your fingers.Golf divot tool dimension: 2.83×1.17×0.5in(Fold) 4.53X1.17X0.5″ (Unfold). Weight only 52g/1.83oz.
| Color | Gray, Green, Red, Black, Blue, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.76" x 1.18" x 0.51" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA900 |
| Theme | Golf, Outdoors |









