Flying disc is made of nylon, soft and won’t cause scrapes and bruises, light and tough for long time to use.Easy to throw and catch and also can be applied as hand fan, folded and put in the pocket when not in use for easier to store and carry.
| Color | White, Blue, Pink, Red, Orange, Green, Yellow, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 11.81" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA788 |
| Theme | Outdoors, Pet |











