The wireless charging for phone can be charged with a protective cover, which the sensing distance of the stabilizer can reach 5mm. LED indicator can light up when you put the phone on the wireless phone charger, you can check the charging status easily. Lightweight,sleek,compact design with non-slip rubber. This wireless charging pad is super slim and takes up very little space make it easier to put it in pockets, a high speed wireless power charging pad can be easily carried during travel or business,This charger feels solid and looks great no matter using it in the office or at home.
| Color | Black, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.86" x 3.86" x 0.26" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA176 |
| Theme | Business, College, Executive, Office, Phone |

















