Ultra Soft material, furry, cozy, light and warm, close to skin. Oversized: 55″ x 55″(L X W). Scottish style tartan patterns, very classic and still in style now, making you cool and casual in the urban city. Large oversized Scarf has multiple uses, as picnic mat, shawl, wrap while outing or soft blanket at home, light but warm. There are tassels decorated at the edge, making this scarf more cute and vivid while wearing. Wearing this scarf in cold fall winter or spring days would be good, long time use and durable. You can use it as a shawl to attend an evening party, it would be gorgeous if you pair it with a nice dress. Or as wrap when y
| Color | Green, Red, Black, Pink, Light Brown, Dark Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 55.12" x 55.12" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA119 |
| Theme | Clothing, Fall, Fashion, Headwear, Winter |













