Application is extremely simple. The user just needs to combine a small section of their own hair with the braid’s top light module, and secure both firmly using the small black hair clip. You can wear a single braid for a subtle effect or cluster multiple braids of different colors for a more dramatic look. This is the perfect accessory for music festivals, concerts, costume parties, themed events, carnivals, and night celebrations.
| Color | Red, Green, Blue, White, Yellow, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.58" x 0.6" x 13.8" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 62.0 lbs |
| Product Number | PVSO129 |
| Theme | Celebration, Club, Concert, Fashion |















