Various featured elaborately printed patterns available, delicate and elegant.The scarf is oft and smooth ,close to skin and breathable.healthy and eco-friendly without pollution,skin-friendly not allergic.Custom sizes are available upon request.Standard is silk imitation, but other materials can be customized to make square scarves. Such as silk, satin, polyester, chiffon, cotton, RPET, digital printing and so on. The printing pattern is full of color, exquisite in workmanship and clear in printing. Support customization of various silk scarf styles, including square silk scarves, rectangular silk scarves, square head narrow silk scarves, triangle scarves, etc.The MOQ for custom silk scarves is 400 pcs.
| Color | Various |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22.0" x 22.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA841 |
| Theme | Beach, Beauty, Birthday, Clothing, Travel |











