Personalized Hotel Cotton Velvet Disposable Slippers
$3.16
PVDA232
Personalized, disposable cotton velvet slippers offer comfort and safety in various settings like hotels and spas.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 499 | $3.16 | R |
| 500 - 999 | $3.12 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.03 | R |
| 3,000 - 4,999 | $2.91 | R |
| 5,000 - 9,999 | $2.16 | R |
| 10,000+ | $2.08 | R |
Made from premium thick cotton velvet, these plush slippers deliver superior softness, comfort, breathability, and durability. They gradually mold to the shape of your feet for a better fit over time. Ideal for smooth surfaces such as spas, bathrooms, showers, and poolside areas, they feature a non-slip design for added safety. Perfect as disposable hotel slippers, unisex spa slippers, or convenient travel slippers, this versatile set is a practical essential for any setting.
| Color | Gray, Beige |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11 7/16" x 4 3/4" x 3/8" |
| Imprint Size | 2" x 2" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 121.25 lbs |
| Product Number | PVDA232 |
| Theme | Health, Hotel, Resort, Spa, Travel |















