Crafted from metal, it supports logo customization, making it perfect as a premium gift or giveaway. It features smooth 360¡ã rotation for flexible and effortless adjustment, helps promoting a healthy posture. The all-metal base, combined with an upgraded damping hinge, provides smooth movement. A dedicated charging port opening allows for convenient charging. Furthermore, it’s a multi-functional stand that fits various scenarios like office, home use, video conferences, and media viewing.
| Color | Black, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.51" x 3.51" x 5.12" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 8.8 lbs |
| Product Number | PVSO066 |
| Theme | College, Household, Office, Phone |













