This ashtray uses a slot design to lock the soot stains so that the soot does not fly around. Designed with a easily taken-off cover, it is not only beautiful, but also heat-insulating and flame-retardant, isolating the smell of smoke and giving you a fresh environment. Besides, water can be added to the ashtray before smoking, so that the ashtray is not easy to yellow discoloration.
| Color | Amber, Silver, Transparent |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.94" x 3.94" x 5.12" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44.0 lbs |
| Product Number | PVSO061 |
| Theme | Barware, Decoration, Office, Smoking |











