Collapsible Thermal Snack Container Bowl
$13.44
PVDA038
A collapsible, thermal snack container bowl keeps food warm for easy transport and storage.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 200 - 499 | $13.44 | R |
| 500 - 1,499 | $12.16 | R |
| 1,500 - 2,999 | $9.22 | R |
| 3,000 - 4,999 | $6.78 | R |
| 5,000 - 9,999 | $4.75 | R |
| 10,000+ | $4.54 | R |
This collapsible thermal snack container is crafted from premium heat-resistant materials, offering a secure, long-lasting, and lightweight solution for enjoying warm treats and microwave snacks. Its collapsible design ensures easy storage and transport, making it ideal for home entertainment, gatherings, outdoor activities, and journeys. Simple to maintain and highly functional, it blends practicality with enjoyment, serving as a great promotional item or gift in the gift sector. Appropriate
| Color | Red, Blue, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4 15/16" x 3 3/8" x 4 15/16" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 46 lbs |
| Product Number | PVDA038 |
| Theme | Eating, Food, Household, Kitchen, Travel |















