Our stainless steel cheese grater is removable and dishwasher safe. Please notice that the acacia wood cheese container is hand-wash only. Just wash it with soap water, wipe it with dry cloth and dry it in a cool and ventilated place.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.7" x 2.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA501 |
| Theme | Cooking, Cutting, Eating, Household, Kitchen |











