Removable New design, fast and easy for using and storage. Easily disassemble and use it as a mitt to clean the interior of the car. Easily assemble and turn it into a long mop, and clean the exterior of the car. Buying one car wash brush with long handle is equal to buying two, two great functions combined in one mop for best professional use. The aluminum alloy pole is hard, firm and light and difficult to rust. The car wash kit is a very good multi-functional telescopic cleaning tool. Not only can this lightweight aluminum alloy design extend out 45″ long but also offers an easy 180 degree cleaning angle.
| Color | Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 45.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA987 |
| Theme | Automotive, Hospital, Hotel |













