Air Vent Magnetic Car Phone Mount
$2.58
PLA450
A magnetic car phone mount made of aluminum alloy and silicone, providing strong suction and secure phone holding for safe driving.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $2.58 | R |
| 100 - 249 | $2.43 | R |
| 250 - 499 | $2.15 | R |
| 500 - 999 | $1.97 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.31 | R |
| 3,000+ | $1.29 | R |
Made of aluminum alloy and liquid silicone. This car phone mount is compact exquisite, space-saving, blend in with your car. It is mini size, but the magnetic car mount comes with extremely strong rubidium magnet 9*3 N40, providing strong magnet suction power. Meanwhile, the closed magnetic field would not affect the phone signal. Totally free your hands and keep safe when driving. The reinforced dual-sized claw allows this car holder fit with most of air vent. The rubberized exterior increase grip power and protect air vent from scratching. Hold your mobile phone firmly without causing any damage. From tradeshow appearances to employee welcome packs, putting your brand on display is easy with this promo.
| Color | Yellow, Gray, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18" x 19" x 20" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA450 |
| Theme | Automotive |









