BBQ mop brush made up of soft and well absorbent bundles of thick loose strings holds even thinner sauce to slather it over grilling chicken, fish, ribs, brisket or pork to keep it moist and marinade for a more tenderized barbecue.Our professional BBQ mop with large and soft flexible mop heads absorbs an insane amount of sauce and holds on to it to cover and spread an even glaze, sauce or butter the whole chunk of meat with even taste throughout the brisket.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18.3" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA505 |
| Theme | Cooking, Food, Household, Kitchen, Picnic |











