The size of the ballpoint black ink pen is 5.39 x 0.43 inches, and it uses a 1mm black ink refill to provide you with a smooth writing or drawing experience.The wooden pen is made of high quality bamboo, lightweight, sturdy and durable, and can be used for a long time.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.5" x 0.64" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA552 |
| Theme | College, Education, Office, Writing |







