Adjustable Ankle Weights Wrist Bracelets
$37.25
PLA838
Adjustable ankle and wrist weights provide extra resistance for various exercises, boosting workout effectiveness.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $37.25 | R |
| 100 - 249 | $36.92 | R |
| 250 - 499 | $35.92 | R |
| 500 - 999 | $34.57 | R |
| 1,000 - 2,999 | $23.92 | R |
| 3,000+ | $19.43 | R |
This bracelet is waterproof and sweat-proof, no sweat and odorless, easy to clean.Simple by design. Stylishly so. It can be used as an accessory to embellish your outfit and add points to your style.It can be additive to any exercise. Use them at the gym, while running, hiking, swimming, you name it. Simple to take on and off. They are adjustable to fit your wrists and ankles, suitable for people with different physiques, won’t slip.Use for extra burn-Switching up your workouts and changing your routine will boost your motivation. This enables you to improve your form, get the most out of each workout and break the plateau. Wrist weights set include 2 adjustable silicone weight bracelets, 1 LB each.
| Color | Black, Dark Green, Pink, Blue, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.0" x 3.1" x 0.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA838 |
| Theme | Boxing, Running, Sports, Yoga |











