Non Slip Skid Yoga Socks With Grips
$3.48
PLA821
Non-slip yoga socks with grips are designed for yoga, pilates, barre, and other sports, offering enhanced stability and comfort.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.48 | R |
| 100 - 249 | $2.61 | R |
| 250 - 499 | $2.17 | R |
| 500 - 999 | $2.00 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.83 | R |
| 3,000+ | $1.67 | R |
Non slip yoga socks with grips are available in 12 different solid colors, such as black, dark purple, sky blue, green and so on, which will perk up your casual wardrobe. Not only can these women anti-skid socks are suitable for yoga, but also pilates, barre, bikram, ballet dance, gym and other sports, can be applied in home, travel, studio and hospital use, suitable for women, girls, senior, pregnant women and so on.
| Color | Black, Green, Light Blue, Brown, Yellow, Dark Brown, Pink, Orange, Blue, Maroon, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.27" x 3.15" x 0.39" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA821 |
| Theme | Children, Sports, Yoga |













