Made by transparent PVC card holders,the seal on the top of Badge holders keeps your credentials from falling out,and dust,dirt and moisture from getting inside.lanyard convenient for hang it on body.Fitting for most men and women comfortably.Great For Conventions, Sporting Events, Season Tickets, Concerts, Fundraisers, Festivals, Party Invitations, Travel and More.
| Color | Blue, Green, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.6" x 2.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA673 |
| Theme | Convention, Education, Trade Show |











