This winter fishing gloves has high-density Polyester fabric, so it has excellent windproof. In addition to the thick windproof polyester fabric on the outside, this gloves also have a thick coral velvet lining to keep warm, and the he coral fleece is not only soft and comfortable, but also can store heat to keep warm.
| Color | Black, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.44" x 3.74" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA658 |
| Theme | Camping, Fishing, Outdoors, Travel |











