Easily organize documents or assignments with different colorsand metal eyelets perfect for hanging. Protect important papers in your restaurant or shop tickets around your shop with these durable pockets that can store letter sized paper with the ability to write on them with dry erase markers. Make memos easy to see through dry erase sleeves that can be used again and again, so you can easily store your letter size papers for protection or dry erase use in classrooms, restaurants, offices, around the home, and more. Vailable in a variety of color choices, so you can add your company name or logo and let clients choose which they like best to fit their personal style for maximum brand awareness.
| Color | Multi |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.77" x 10.03" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA439 |
| Theme | College, Convention, Education, Office, Writing |













