This Yoga Mat Strap is made of cotton and polyester, natural and comfy; lightweight and durable design makes carrying and storing your yoga mat easy and convenient, Various colors can be choosed. Fits most standard yoga or pilates mats , Loops on both ends for holding the mat quickly and firmly , Adjustable length to carry yoga mat comfortably and easily,Smart and effective yoga accessories; Great to be a nice gift.It is adjustable for you to make a comfortable length to carry on shoulder or by hand.It is an ideal promotional production for health care, sports clubs and more.
| Color | Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Purple, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 59.06" x 1.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Product Number | PLA126 |
| Theme | Exercise, Fitness, Gymnastics, Sports, Yoga |















