Made of wood, naturally and eco friendly. Customize your specific logo.The handle is easier to carry. Single bottle capacity is available to handle most wine bottle sizes, such as general champagne and liquor. The wine box is heavy-duty but lightweight, which is safe and portable to carry. A perfect gift for celebratory occasions such as weddings, anniversaries, and housewarming. It is also a good choice if you use it as your home decoration or wine keeping. Please note that the price below is for single-bottle boxes, we also provide double boxes, feel free to contact us.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.8" x 3.9" x 3.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA984 |
| Theme | Beverage, Drinking, Outdoors, Party, Travel |









